Cultură şi sport

AU FOST DETERMINAȚI PARTICIPANȚII LA SFERTURILE DE FINALĂ ALE CUPEI MOLDOVEI

29 octombrie, 2020

Au fost determinați participanții la sferturile de finală ale Cupei Moldovei din sezonul 2020-2021. Potrivit agenției INFOTAG, perechile care vor juca în sferturi de finală au fost stabilite în urma rezultatelor optimilor de finală desfășurate miercuri.

Meciurile s-au încheiat cu următoarele rezultate: „Milsami” (Orhei) - „Victoria” (Bardar) – 7:1, „Codru” (Lozova) – „FC Cahul-2005” (Cahul) – 1:0, „Sporting” (Trestieni) – „Sfîntul Gheorghe” (Suruceni) – 0:4, „Speranța” (Nisporeni) - „Dacia-Buiucani” (Chișinău) – 2:1 (în prelungiri), „Petrocub” (Hîncești) – „FCM Ungheni” - (Ungheni) 4:1, „Zimbru” (Chișinău) - „FC Florești” (Florești) – 0:1, „Dinamo-Auto” (Tiraspol) – „Socol” (Copceac) – 13:0, „Sheriff” (Tiraspol) – „Iskra” (Rîbnița) – 2:1.

Astfel, în sferturile de finală vor evolua următoarele echipe: „FC Florești” – „Petrocub” (Hîncești), „Sheriff” (Tiraspol) – „Milsami” (Orhei), „Dinamo-Auto” (Tiraspol) – „Codru” (Lozova), „Sfîntul Gheorghe” (Suruceni) – „Speranța” (Nisporeni).

Tragerea la sorți a gazdelor acestor meciuri va avea loc la o dată ulterioară. Partidele din sferturile de finală se vor disputa pe 20 și 21 aprilie 2021.